Islander | Rahvusvahelised noorteprojektid – Islander
Islander - kohaliku elu edendaja Eesti saartel. Rahvusvahelised noorteprojektid, seminarid ja koolitused.
islander, noortevahetused, rahvusvahelised noorteprojektid, saartevaheline, koostöö, projektid, noored, euroopa vabatahtlik teenistus, seminarid, koolitused, noosootöö
2465
page-template-default,page,page-id-2465,edgt-cpt-1.0.2,ajax_fade,page_not_loaded,,homa-ver-1.9, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

MEIE LUGU

Ingrid:

Kuidas kõik alguse sai? Teoreetikud räägivad, et MTÜ loomise aluseks peaks olema mingi ühiskondliku probleemi lahendamine… See mõte sobib ka meie MTÜ loo kirjeldamiseks.

Mul oli juba 2001. aastast rahvusvaheliste noorteprojektide kogemus, mis oli minu elu täiesti muutnud. Ene olin samuti kaasa kutsunud ning meile mõlemale olid need kogemused suure jälje jätnud, aidanud julgemaks muutuda.

Tegutsesin erivajaduste noorte organisatsioonides ja uurisin ka Saaremaal toimuvat. Saaremaa eripära on see, et peale koolipäeva lõpetamist on raske leida kohta, kus oma koolikaaslastega kohtuda ja midagi huvitavat teha. Eestis on ju noor seaduse mõistes juba 7-aastane laps ja enamus noortekeskuste tegevustest ongi suunatud väga noortele. Põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiõpilasi seal naljalt ei leia.

Nii oli ka minuga. Koolis käies mul tegemistest ja sõpradest puudust ei olnud, kuid peale koolipäeva oli tunduvalt vähem võimalusi sõpradega kohtumiseks.  Võib-olla oli see tingitud minu „hilisest küpsemisest”, madalast enesehinnangust või tagasihoidlikkusest. Elu on aga näidanud, et sarnaste huvidega noored ei ole kuhugi kadunud ning tihti on just välismaal uute tuttavate ja sõprade keskel lihtsam end üles leida.

Euroopa Liitu astumise järel oli meie noortel palju uusi võimalusi, näiteks Euroopa Vabatahtlik Teenistus, kuid paljud ei teadnud nendest. Nii otsustasimegi luua MTÜ Islander. Nime valimisel pidasime oluliseks, et see kõlaks hästi nii eesti kui ka inglise keeles ning oleks “lihtne ja lööv”. Logona lisasime Saaremaa kujutise ja nii oligi algus tehtud.

Kohe esimesel aastal korraldasime juba esimese rahvusvahelise noortejuhtide koolituse ja põnevate projektidega jätkame siiamaani. 

Oluline ei ole meie ühingule olnud suur kuulsus või liikmete arv, vaid siiras tänu ja säravad silmad!

Projekti “CommComm” kohtumine Saaremaal 2018.aasta suvel.