Islander | Kohaliku elu edendaja Eesti saartel aastast 2006. Encouraging active citizenship on the islands of Estonia since 2006.
Rahvusvahelised noorsootööprojektid saarlastele. International youth projects for islanders.
islander, estislander, noortevahetus, rahvusvahelised projektid, teavitustöö, noored, saaremaa, saarlased, noorsootöö, mtü,noorteprojektid, koolitused, youth, projects, ngo, estislander, noored, saaremaa, saared, islands, international.
2465
page-template-default,page,page-id-2465,edgt-cpt-1.0.2,ajax_fade,page_not_loaded,,homa-ver-1.9,vertical_menu_enabled, vertical_menu_left, vertical_menu_width_290, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

MTÜ ISLANDER TEGIJAD

INGRID PÕLDEMAA

juhatuse liige

ENE TOOL

juhatuse liige

MEIE LUGU

Ingrid:

Kuidas kõik alguse sai? Teoreetikud räägivad, et MTÜ loomise aluseks peaks olema mingi ühiskondliku probleemi lahendamine… See mõte sobib ka meie MTÜ loo kirjeldamiseks.

Minul oli juba alates 2001. aastast rahvusvaheliste noorteprojektide kogemus, mis oli minu elu täiesti muutnud. Ene olin samuti kaasa kutsunud ning meile mõlemale olid need kogemused suure jälje jätnud, aidanud julgemaks muutuda.

Tegutsesin erivajaduste noorte organisatsioonides ja uurisin ka Saaremaal toimuvat. Saaremaa eripära on see, et peale gümnaasiumi lõpetamist on raske leida kohta, kus oma koolikaaslastega kohtuda ja midagi huvitavat teha. Paljud tegevused on noortel kooliga seotud, peale seda aga on tühjus. Eestis on ju noor seaduse mõistes juba 7-aastane laps ja enamus noortekeskuste tegevusi ongi suunatud väga noortele. Põhikooli lõpuklasside ja keskkooliõpilasi seal naljalt ei leia.

Nii juhtus ka minuga. Koolis käies mul tegemistest ja sõpradest puudust ei olnud, kuid peale gümnaasiumi oli tunduvalt vähem võimalusi sõpradega kohtumiseks.  Võib-olla oli see tingitud minu „hilisest küpsemisest“, madalast enesehinnangust või tagasihoidlikkusest. Elu on aga näidanud, et sarnaste huvidega noored ei ole kuhugi kadunud ning tihti on just välismaal uute tuttavate ja sõprade keskel lihtsam end üles leida.

Euroopa Liiduga liitumise järel oli meie noortel palju võimalusi, näiteks Euroopa Vabatahtlik Teenistus, kuid paljud ei teadnud nendest. Nii otsustasimegi luua MTÜ Islander. Nime valimisel pidasime oluliseks, et see kõlaks hästi nii eesti kui inglise keeles ning oleks lihtne ja lööv. Logona lisasime Saaremaa kujutise ja nii oligi algus tehtud.

Kohe esimesel aastal korraldasime juba esimese rahvusvahelise noortejuhtide koolituse ja nii oleme oma tegevust jätkanud. 

Oluline ei ole meie MTÜle olnud suur kuulsus või liikmete arv, vaid siiras tänu ja säravad silmad!